Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč topol

Proč japonský topol?

Japonský topol představuje v České republice nejrozšířenější rychle rostoucí dřevinu. Jedná se konkrétně o křížence topolu černého, který je pěstován po celém evropském kontinentu, s topolem Maximowičova, jehož původ je až na dalekém ostrově Sachalin.

Pěstiteli oblíbený japonský topol řadíme do kategorie rychle rostoucích dřevin. Co si pod tímto pojmem představit? Japonský topol roste v prvních letech po výsadbě velmi rychle, roční výškový přírůstek může v tomto případě dosahovat i dvou až tří metrů.

Současně se rychle rostoucí dřeviny chlubí skvělými regeneračními schopnostmi při seříznutí přízemní části dřeviny. 

Pěstitelé na japonském topolu oceňují též výbornou ujímavost a dobrou odolnost, neboť dřevina se adaptuje na klimatické podmínky a vydrží několikatýdenní sucha i deštivé období.

Oproti jiným konkurenčním dřevinám navíc nemá japonský topol v našem prostředí přirozené škůdce, díky čemuž je ideální dřevinou k pěstování.

Pěstitelé japonských topolů mají navíc nekonečně široké možnosti využití.Dřevo japonského topolu můžete využít na vytápění rodinného domu jako palivové dříví, jako živý plot nebo k odvodnění podmáčených ploch.  

Japonský topol Vás mile překvapí svou výhřevností, má větší výhřevnost, než hnědé uhlí, jedná se sice o měkké dřevo, ale příjemně voní.

Pěstování japonského topolu je velice jednoduché a ekologické, navíc dřevo můžete sklízet již po 5 letech, na vytopení rodinného domu Vám bude stačit osázet 0,5 hektaru tzn. 3-4.000 sazenic.

Příprava pole pro sadbu, sadba a pěstování není nic, co by člověk nezvládl.

Proto japonský topol.